Göztepe ve Altay’dan ortak açıklama

Spor Toto 1. Lig ekiplerinde Göztepe ve Altay, her iki kulüp taraftarlarına da sakinleşme çağrısında bulundu. Yapılan ortak açıklamada, “Dün gece oynanan karşılaşmada İzmir’in asırlık kulüpleri Göztepe ve Altay’a, dolayısı ile Türk sporuna itibar suikasti yapılmıştır. Her iki kulüp olarak tüm taraftarlarımızı sakin olmaya davet ediyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Göztepe ve Altay, Spor Toto 1. Lig’de dün oynanan İzmir derbisinde yaşanan olaylara ilişkin ortak bir açıklama yayımladı.

İki kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı, “Dün gece oynanan karşılaşmada İzmir’in asırlık kulüpleri Göztepe ve Altay’a, dolayısı ile Türk sporuna itibar suikasti yapılmıştır. Her iki kulüp olarak tüm taraftarlarımızı sakin olmaya davet ediyoruz. Olaya karşan tüm suçluların tespii ve cezalandırılması için konunun yakından takipçisi olacağız. Bu olayın Türk sporu için çok önemi bir dönüm noktası olmasını arzu ediyoruz. Yaralı taraftarımıza ve sporcumuza acil şifalar diliyoruz. Bu tür olumsuz olayların ülkemizde bir daha yaşanmaması için tüm tarafların işbirliği içinde, spor terörü ile mücadele etmesi ortak dileğimizdir.”

Ne oldu?

Karşılaşmanın 22’nci dakikasından sonra Gürsel Aksel Stadyumu’nda ortalık karıştı. Altay tribünlerinden Göztepeli taraftarlara fişek atılmasının ardından Göztepe tribününde bazı taraftarlar yaralandı.

Bunun üzerine sahaya 2 ambulans girdi. Bu sırada sahaya inen bir Göztepe taraftarı korner bayrağı direğini alarak Altay kalecisi Ozan’a saldırdı. Ozan’a darbeler indiren taraftar, gözaltına alındı. Aldığı darbeler sonrasında Ozan yerde kaldı. Güvenlik güçleri sahaya girerek olaylara müdahale etti.

Maçın 22’nci dakikasından itibaren yaşanan olaylar nedeniyle karşılaşma tatil edildi. Karşılaşmanın Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından belirlenecek ileri bir tarihte 20’nci dakikadan itibaren oynanacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir