Voleybol Federasyonu, Hatay takımının acı kayıplarını duyurdu

Ülke sporunun deprem felaketinde verdiği acı kayıpların sayısı artıyor. Rasus Kimya Hatay Kadın Voleybol Takımı’ndan 4 sporcunun cansız bedenlerine ulaşıldı.

Türkiye’yi acılara boğan deprem felaketinde en büyük kayıpları veren voleybol camiası Hatay’dan gelen üzücü haberlerle yine sarsıldı.

Voleybol Federasyonu, Gözde Öztürk, Dilek Mucuk, Ahsen Baş ve İrem Kurtoğlu’nun yaşamlarını yitirdiğini duyurdu.

Galibiyeti kutlamışlardı

İkinci Lig’de mücadele eden Rasus Kimya Hatay’ın 5 Şubat’ta kazandığı maçın ardından play-off vizesini kutlayan sporcular, Yeşilyurt Apartmanı’ndaki evlerinde depreme yakalanmıştı.

Depremin yaşandığı gün Antakya Belediyespor’u 3-0 yenerek play off oynamayı garantileyen voleybolcular, Nuri Kuzeytepe Restaurant’ta Yemek yeyip geç saate kadar eğlendikten sonra evlerine dağıldılar. Başka illerden gelen oyuncuların kaldığı 6 katlı Yeşilyurt Apartmanı’nın 3. katında kalan oyuncular da eve gelip odalarına çekildiler.

Kulüp önceki günlerde yıldız takım kaptanı Elçin Çınar, küçükler liginde oynayan Ece Yürek ve altyapı oyuncuları Ceren Topal ve Elif Melek’in depremde hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

İskenderun Yelken kulübü de acı haberi paylaştı 

İskenderun Yelken Kulübü de 2 sporcunun hayatını kaybettiğini açıkladı. Arama kurtarma ekipleri, Deniz ve Zeynep Şahutoğlu kardeşlerin cansız bedenlerine ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir