Counter Strike 2. Oyununun Çıkacağını Duyurarak Tüm Dünyada Heyecan Yarattı

Son dönemlerde CS GO oyunu üzerindeki spotlar Valorant’a dönmüştü ama CS GO 2. oyununu duyurarak tekrar bütün spotları üzerine toplamaya başardı.

Geçtiğimiz 22 Mart Çarşamba günü Counter Strike 2’nin “Sınırlı Test”i belirli yayıncılara sunularak oynamaya açıldı. Twitch üzerinden ilk gün itibari ile 852.100 kişi tarafından canlı izlenilerek büyük bir başarıya imza attı. Bu izleyici sayısı 2023 yılının rekoru iken gelmiş geçmiş rekorlar arasında da 20.’liğe oturdu.

CS:GO mevcut popüler FPS oyunlarından biri olmasına karşın büyük bir turnuva olmadığı müddetçe Twitch üzerinde izleyici bulmaya zorlanıyor. Daha çok Valve sponsorluğunda olan turnuvalar insanların ilgisini çekiyor çünkü devreye büyük paralar ve organizasyonlar girebiliyor. Geçtiğimiz dönemde Valorant oyununun gölgesinde kalan CS:GO, Twitch üzerinden ortalama 50.000 bandında izlenme alırken rakibi Valorant, kötü gününde bile 80.000 izlendi. Eski ihtişamını kaybettiği noktada Valve yeni oyununu duyurdu.

CS:GO 2 daha önce görülmemiş mekaniklerle geliyor.

2012’nin ağustos ayında çıkarılan CS:GO gerek ESpor alanında gerekse çevrimiçi oyuncu bulundurma konusunda uzun süre tahtını başka bir oyuna bırakmamıştı. Kendisinden sonra gelen oyunlara da ilham olan CS, bu seferki oyununa yeni mekanikler de eklemiş bulunuyor. Bunlardan ilki atılan sis bombasının çeşitli durumlarda dağılabilmesi. Oyuncular sise ateş ettiklerinde sisin ufak bir bölümü kısa bir süreliğine dağılmakta. Bunun yanı sıra yerleşmiş sise el bombası atıldığında sis doğrudan dağılmakta. Bu durum oyuncular için çok farklı strateji imkânı sağlayacak gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir