PSG-Başakşehir maçı yarıda kaldı! Webo’ya ırkçılık…

PSG-Başakşehir maçı ertelendi! Karşılaşma bu akşam (Çarşamba) kaldığı yerden devam edecek. Temsilcimiz, 4. hakemin Webo’ya ırkçılık yaptığını iddia ederek sahadan çekildi.

Şampiyonlar Ligi’ndeki PSG-Başakşehir maçı ertelendi… Teknik direktör Okan Buruk’un yardımcısı Webo maçın 4. Hakemi, Romanya Futbol Federasyonu’ndan Sebastian Costantin Coltescu’nun uyarısıyla 14. dakikada kırmızı kart gördü. Webo, 4.hakemin orta hakeme kendisini işaret ederken ırkçı ifade kullandığını belirtti. Demba Ba da sinirli şekilde 4. hakeme itirazda bulundu ve ırkçılık yaptığını söyledi.

Sahada kenarında yaklaşık 10 dakika boyunca süren görüşmelerin ardından Başakşehir soyunma odasına gitti. Başakşehir’in sahadan çekilmesinden sonra PSG ve hakem ekibi de soyunma odasına geçti. Bu durumun ardından yaklaşık 2 saat sonra maçla ilgili karar verilerek, mücadelenin ertelendiği duyuruldu. Maç bu akşam başka hakemlerle kaldığı yerden devam edecek.

Saha kenarındaki tartışmalarda Demba Ba’nın 4. hakeme, “Ben, beyaz birini işaret ederken ‘Şu beyaz’ demem, ‘Şu adam’ derim. Sen neden ‘Şu siyah’ dedin?” dediği duyuldu.

MAÇ BU AKŞAM (ÇARŞAMBA) OYNANACAK

Saat 23.00’te başlayan karşılaşmada Webo’nun 4. hakeme tepkisi nedeniyle oyun saat 23.19’da durdu. Saha kenarındaki tartışmalar ve konuşmaların ardından Başakşehir takımı soyunma odasına gitti. Yapılan görüşmelerin ardından 4. hakem maçtan ihraç edildi. Demba Ba ve Ponck’un maça çıkmak istemediği belirtilirken, oyuncular da takım arkadaşlarıyla aynı kararı vererek saha dönmedi.

Olayın üzerinden yaklaşık 2 saat geçmesinin ardından maçın yarın saat 20.55’e (Çarşamba akşamı) ertelendiği açıklandı. Başakşehir Kulübü de yaptığı açıklamada, “Paris Saint Germain maçında 4. hakem Sebastian Coltescu’nun yardımcı antrenörümüz Pierre Webo’ya yapmış olduğu ırkçılık nedeniyle futbolcularımız sahaya çıkmama kararı almıştır” ifadelerine yer verdi.

“NEYMAR, MBAPPE ÇOK DESTEK OLDU”

Başakşehir CEO’su Mustafa Eröğüt PSG maçında gerçekleşen ırkçılık olayıyla ilgili açıklama yaptı:

“UEFA önce maçın 10 dakikalığına durduğunu, daha sonra VAR hakemlerinden biriyle değişim yapılacağını belirtti ama biz duruşumuzu sergiledik. Maç yarın kaldığı yerden devam edecek, farklı hakemlerle maçı oynayacağız.”

“PSG, Neymar ve Mbappe bize çok destek oldu. Oyuncuların birlikte çıkması, ırkçılık karşıtı hareketi birlikte yapması teklif edildi, oyuncular bu hakemler olduğu sürece çıkmamak istedi. Soyunma odasında bir toplantı yaptık, başkanımız da bağlandı ve kararımız sahaya çıkmamak oldu.”

GÜMÜŞDAĞ: 4. HAKEM ÇEKİLİRSE…

Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, TRT Spor’a telefonla bağlanarak açıklama yaptı. Gümüşdağ, “4. hakem maçta kalırsa, maça çıkmama kararı aldık. 4. hakem çekilirse, maça devam etme kararımız var. Onun haricinde maça girmeyeceğiz. Biz Başakşehir olarak bunun sonuçlarına katlanırız ama buna duyarsız kalamayız” ifadelerini kullandı. Başakşehir’in başkanı Göksel Gümüşdağ, ardından beIN Sports’a bağlanarak 4. hakemin görevden alındığını açıkladı.

DEMBA BA MAÇA ÇIKMAK İSTEMİYOR

beIN Sports muhabiri Gürler Akgün’ün canlı yayına bağlanarak anlattıkları şu şekilde;“4. hakemin ağzından ırkçı ifade söyledi. Webo, itirazda bulundu ve kendisine ne söylediğini bağırdı. Okan hoca çılgına döndü adeta. Neymar başta olmak üzere PSG oyuncuları o noktaya geldi.

Özellikle Demba Ba saha kenarından çıkıp şiddetli tepki göstererek hakemlerle konuştu. Hakem dörtlüsü UEFA delegesiyle görüşme yaptı. Demba Ba’nın takıma el hareketleriyle “İçeriye gidiyoruz” dediğini gördüm. Ayrıca buradaki protokol ve basın tribünü Başakşehir’in soyunma odasına giderken alkışladığını gördüm.

Demba Ba kesinlikle maça çıkmak istemiyor. Takım da Ba çıkmazsa biz de maça çıkmayız diyor.”

İLGİLİ HABER TFF: Konunun takipçisiyiz, Başakşehir`in yanındayız TFF: Konunun takipçisiyiz, Başakşehir`in yanındayız

NO TO RACISM | #Respect pic.twitter.com/Ic1BzfANoi

— İstanbul Başakşehir (@ibfk2014) December 8, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir